logosy10

Kurs Grupowy Metody Skandynawskiej®

kurs grupowy metoda skandynawska

CENA: 990 zł / os.​

Kurs Grupowy Metody Skandynawskiej®
Stacjonarny lub Online

Metoda Skandynawska® pokazuje, jak analizować serial lub program telewizyjny w taki sposób, aby zapamiętać i prawidłowo używać nowego słownictwa. Metoda Skandynawska® uczy umiejętności mówienia, rozumienia ze słuchu, pisania i czytania.

Metoda Skandynawska® to oficjalnie zarejestrowana i opatentowana metoda nauki języków obcych. Nazwa i logo są znakami chronionymi, a metoda może być nauczana wyłącznie przez wykwalifikowanych i autoryzowanych trenerów, ponieważ tylko wtedy jest używana prawidłowo i zapewnia maksymalną skuteczność.

Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania

Metoda Skandynawska® to metoda nauki języków obcych z filmów, seriali oraz programów telewizyjnych stworzona przeze mnie, czyli przez Katrin Flaumenhaft. Dlaczego Metoda Skandynawska® jest wyjątkowa?

UCZY MÓWIĆ I ROZUMIEĆ JAK NATIVE SPEAKER

Metoda Skandynawska® jest wyjątkowa, ponieważ uczy nie tylko pisać i czytać, ale przede wszystkim MÓWIĆ I ROZUMIEĆ. Wszystko to dzieje się jednocześnie, podczas gdy Ty świetnie się bawisz – w końcu oglądasz swoje ulubione produkcje jako pracę domową!

Kursanci nie tylko uczą się nowych słów czy zwrotów, ale też poprawiają błędy popełniane do tej pory, o istnieniu których często nie mieli nawet pojęcia!

JEDNORAZOWY KOSZT

Ważny aspekt to też KOSZT – kiedy poznasz Metodę Skandynawską® – nie musisz już za nic płacić! Nie potrzebujesz nauczyciela. Samodzielnie realizujesz sesje zadaniowe kiedy masz na to ochotę i z każdym ćwiczeniem zbliżasz się do Native Speaker Experience!

CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ NAUKI – ATRAKCYJNA SESJA ZADANIOWA

Nie musisz oglądać całego odcinka serialu, filmu lub programu telewizyjnego. Wystarczy, że obejrzysz krótki fragment dowolnie wybranego materiału. Nasza sesja zadaniowa trwa około 1-2 godziny. I jest to przyjemny czas spędzony z ulubionym filmem.
Wystarczy oglądać filmy i seriale według Metody Skandynawskiej® w ramach  zadań praktycznych, a gwarantujemy szybkie i trwałe efekty.

Od kiedy zaczęłam uczyć Metodą Skandynawską®, moi uczniowie przyswajają wiedzę o wiele szybciej, ponieważ ich sesja zadaniowa jest atrakcyjna, ciekawa i wciągająca. Moi uczniowie są też dużo szczęśliwsi, ponieważ kochają swoje zadania praktyczne. Kto nie kocha dobrego filmu lub serialu!?

Obserwuję niesamowity progres moich uczniów. Tradycyjne sposoby edukacji, można porównać tutaj do jazdy ‘maluchem’ a Metodę Skandynawską® do lotu rakietą kosmiczną. Nic w tym dziwnego – Metoda Skandynawska® pozwala Ci na otoczenie się językiem angielskim jak nigdy wcześniej!

BRAK ZAKUWANIA NA BLACHĘ

Jeśli wykonasz prawidłowo pracę domową według Metody Skandynawskiej® nie musisz się uczyć NIGDY niczego na pamięć – nie trzeba będzie ‘wkuwać’ słówek.

Słowa, które ‘przerobisz’, używając fragmentu danego serialu, same zostaną ci w głowie dzięki Metodzie Skandynawskiej®, która uczy takiej analizy filmu lub serialu, aby później nie trzeba było już NIC WIĘCEJ robić!

METODĄ SKANDYNAWSKĄ® MOŻNA UCZYĆ SIĘ ROŻNYCH JĘZYKÓW

Kurs Metody Skandynawskiej® opiera się na nauce języka angielskiego, ale Metodą Skandynawska® może być używana również do nauki innych języków obcych. Moi uczniowie po zaznajomieniu się z Metodą Skandynawską® poprzez naukę języka angielskiego, często używają jej później do nauki innych języków obcych, takich jak niemiecki, szwedzki, norweski, hiszpański, włoski a nawet arabski.

Metoda Skandynawska® może pomóc Ci nauczyć się każdego języka z Twojego ulubionego filmu, serialu telewizyjnego lub dowolnego programu. Musisz jedynie znać alfabet danego języka i umieć przeczytać napisy z dialogiem na ekranie.

Metoda Skandynawska® jest bardzo prosta i skuteczna i można użyć jej do nauki większości języków. UWAGA: warunkiem jest dostęp do oryginalnych filmów w języku, którego się chcesz nauczyć, a więc ze ścieżką dźwiękową i napisami w danym języku. Same napisy na ekranie muszą być identyczne, jak słowa wypowiadane przez aktora. Niemieckiego uczymy się z oryginalnych niemieckojęzycznych seriali, angielskiego z angielskojęzycznych, a francuskiego z francuskojęzycznych!

MOŻNA UCZYĆ SIĘ JĘZYKA SAMEMU BEZ NAUCZYCIELA

Każda osoba po ukończeniu kursu Metody Skandynawskiej® może uczyć się SAMODZIELNIE z filmów i seriali.
Można też kontynuować naukę spotykając się z trenerem. Opieka trenera (coaching) polega na tym, że po przerobieniu serialu lub filmu według Metody Skandynawskiej® spotykamy się, aby sprawdzić poziom Twojego rozwoju oraz zapewnić dodatkową motywację. Mimo, że niewiele osób potrzebuje takiego wsparcia, dobrze jest wiedzieć, że zawsze jest taka opcja.

Kurs sprawdza się i rekomenduje najlepiej dla osób, które choć w minimalnym stopniu posiadają znajomość języka angielskiego i znają podstawy gramatyki. Żaden poziom nie jest zbyt niski, ale zwyczajowo materiały audiowizualne czyli filmy i seriale (również te do klasycznej nauki języka angielskiego) są zwykle powyżej poziomu A1.
Mam jednak dobrą wiadomość! Nawet jeśli uważasz, że Twoja znajomość języka angielskiego jest bardzo słaba, konieczne będzie tylko dobranie odpowiednich materiałów audiowizualnych na Twoim poziomie. Możesz więc z powodzeniem używać Metody Skandynawskiej® bez względu na stopień zaawansowania.

Pojęcie NATIVE SPEAKER EXPERIENCE w Metodzie Skandynawskiej®
Metoda Skandynawska® pozwoli Ci na zrozumienie danego serialu lub filmu tak jak Native Speaker (czyli osoba mówiąca w swoim ojczystym języku) oraz poznanie nowych wyrażeń tak dobrze, abyś mógł wypowiadać się tak naturalnie, jak aktorzy w danym filmie. Metoda Skandynawska® nauczy cię również jak używać tych wyrażeń w nowych kontekstach. NATIVE SPEAKER EXPERIENCE pozwoli Ci więc doznać znajomości języka angielskiego na poziomach osób, które używają go na co dzień.

Metoda Skandynawska® jest jak lejek – przerabiasz fragment materiału krok po kroku według moich instrukcji, tak aby na końcu móc obejrzeć swój ulubiony serial lub film bez napisów, rozumiejąc go jak Native Speaker. W Metodzie Skandynawskiej® nazywamy to NATIVE SPEAKER EXPERIENCE.

NATIVE SPEAKER EXPERIENCE oznacza, że rozumiemy dany serial tak jak Native Speaker – ale nie tylko! Po zastosowaniu Metody Skandynawskiej® jako dodatkowy ‘efekt uboczny’ nauczysz się mówić, rozumieć, pisać i czytać jak NATIVE SPEAKER. Będziesz nie tylko rozumieć co aktorzy mówią, ale będziesz również mówić jak oni.

STRUKTURA GRUPOWEGO KURSU METODY SKANDYNAWSKIEJ®?

 • Kurs jest GRUPOWY, czyli spotykamy się w grupie osób, które chcą się uczyć języka tak jak Ty
 • Spotykamy się STACJONARNIE lub ONLINE
 • Cały kurs trwa jeden dzień i zwykle odbywa się w weekend w sobotę lub w niedzielę

KURS GRUPOWY METODY SKANDYNAWSKIEJ® OBEJMUJE:

 • Wprowadzenie do Metody Skandynawskiej® oraz omówienie typowych blokad językowych
 • Nauka Metody Skandynawskiej®
 • Przygotowanie sesji zadaniowej według instrukcji Coacha Metody Skandynawskiej®, czyli oglądasz serial według instrukcji, które poznasz podczas kursu grupowego Metody Skandynawskiej®
 • Kroki te pomogą Ci przeanalizować fragment filmu lub serialu tak, abyś mógł go kompletnie zrozumieć oraz mówić jak aktorzy w filmie/serialu
 • Serial/film, który użyjesz do tej pracy domowej zostaje zawsze wybrany przez nas wspólnie dla Ciebie podczas kursu grupowego. Używamy tu darmowej strony www.ororo.tv, gdzie po darmowej rejestracji i zalogowaniu masz dostęp do seriali z napisami angielskimi.

Metoda Skandynawska® to nie tylko oglądanie filmów i seriali. To specjalna analiza dialogów produkcji telewizyjnych. Samo oglądanie, nie pomaga nam MÓWIĆ po angielsku! Wielu z nas ogląda przecież regularnie filmy i seriale, ale wciąż NIE MÓWI dobrze po angielsku.

Oczywiście jeśli chcesz dla przyjemności dodatkowo oglądać seriale i filmy w wersji oryginalnej to jest to świetny pomysł, ale nie jest to sesja zadaniowa według Metody Skandynawskiej®.

Metoda Skandynawska® jest jak dobry trening w siłowni, a samo oglądanie seriali jest jak masaż po treningu. Od samego masażu mięśnie nam nie urosną, choć miło jest być masowanym po ciężkim treningu. Tak jak siłownia jest konieczna do wzrostu mięśni, tak samo do mówienia i rozumienia na wysokim poziomie potrzebna jest analiza materiału według Metody Skandynawskiej®.

Musisz znaleźć program, film lub serial, który jest dla Ciebie odpowiedni! Podczas kursu otrzymasz rekomendacje anglojęzycznych seriali i filmów odpowiednich dla Twojego poziomu. Film czy serial nie powinien być ani za trudny ani za łatwy. Z łatwych materiałów niczego się nie nauczysz, a trudne zniechęcą Cię do nauki. Musisz znaleźć program, film lub serial na odpowiednim dla siebie poziomie, który pokochasz! Wystarczy czasem przeszukać w pamięci ulubione seriale – któryś z nich może okazać się najlepszym wyborem. Kurs zawiera rozdział na temat poszukiwania idealnego serialu/filmu.

Podczas Kursu potrzebujemy:

 • dostęp filmów lub seriali z oryginalną ścieżką dźwiękową i napisami – najlepiej do tego celu nadają się serwisy streamingowe takie jak Netflix, Amazon Prime, HBO, Disney+, Hulu, ale mogą to być także np. filmy na płytach DVD.

 • telefon lub komputer z dostępem do Internetu i słuchawkami (ewentualnie odtwarzacz Blue-ray / DVD itp.)

 • nowy zeszyt, długopis, opcjonalnie kolorowe pisaki

Każda osoba po ukończeniu kursu Metody Skandynawskiej® może uczyć się SAMODZIELNIE z filmów i seriali.
Można też kontynuować naukę spotykając się z trenerem. Opieka trenera (coaching) polega na tym, że po przerobieniu serialu lub filmu według Metody Skandynawskiej® spotykamy się, aby sprawdzić poziom Twojego rozwoju oraz zapewnić dodatkową motywację. Mimo, że niewiele osób potrzebuje takiego wsparcia, dobrze jest wiedzieć, że zawsze jest taka opcja.
Zaznaczam, że wszyscy absolwenci kursu mogą uczyć się sami. Coaching to jedynie oferta dodatkowego wsparcia dla osób, które tego potrzebują.

Trenerzy Metody Skandynawskiej® zapewniają dodatkowe szkolenia, dzięki którym gramatyka języka angielskiego staje się naprawdę prosta. Podczas kilku gramatycznych sesji mogą uporządkować i uzupełnić Twoją wiedzę gramatyczną.

W czasie 5 spotkań cały czas poświęcamy na naukę Metody Skandynawskiej®. Jeśli jest potrzeba nauki gramatyki, robimy to osobno po zakończeniu kursu. Spotykamy się wtedy na kilka lekcji aby ‘wyprostować’ Twoją dotychczasową gramatyczną wiedzę, albo nauczyć Cię gramatyki od początku – w zależności od potrzeby. Metoda Skandynawska® uczy gramatyki w nowatorski sposób poprzez porównywanie czasów, tak abyś wiedział DOKŁADNIE, KIEDY KTÓREGO CZASU użyć.

Płatność w ratach jest możliwa tylko w przypadku Kursu Online oraz Kursu Indywidualnego .

opinie metoda skandynawska

Ucz się podczas RELAKSU z filmami, które uwielbiasz

KONTAKT

Wyślij zapytanie korzystając z poniższego formularza.
Odpowiemy w możliwie krótkim czasie.

Wysyłając do nas wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego oświadczasz, że masz ukończone 16 lat. Twoje dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadnionego interesu administratora). Wskazując nam dane kontaktowe oraz wysyłając wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego potwierdzasz, że zapoznałaś/eś się z naszą klauzulą informacyjną (dostępną tutaj) i akceptujesz jej zapisy i znasz swoje prawa.

Formy płatności

Na naszej stronie zapłacisz wygodnie jedną z dostępnych form płatności:

 • Przelewy online Przelewy24 – jedna z ulubionych i najczęściej wybieranych form płatności online
 • BLIK – szybka płatność jednorazowym kodem wygenerowanym w aplikacji mobilnej banku
 • PayPal – międzynarodowy, znany pośrednik płatności elektronicznych
 • GooglePay – płatność za pośrednictwem aplikacji na Androida,
 • ApplePay – płatność za pośrednictwem aplikacji na iOS
Umów się na
INDYWIDUALNY Kurs
lub Coaching

Proszę, wyślij zapytanie wypełniając poniższy formularz.

W razie pilnych pytań prosimy
o kontakt telefoniczny lub sms na:
690 009 896.

Wysyłając do nas wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego oświadczasz, że masz ukończone 16 lat. Twoje dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadnionego interesu administratora). Wskazując nam dane kontaktowe oraz wysyłając wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego potwierdzasz, że zapoznałaś/eś się z naszą klauzulą informacyjną (dostępną tutaj) i akceptujesz jej zapisy i znasz swoje prawa.

Po zakupie VOUCHERA na PREZENT w osobnym emailu zostanie przesłany link do pliku PDF z Voucherem i kodem ze zniżką 100% na Kurs.

Możesz wydrukować Voucher lub przesłać go do osoby obdarowanej.

Osoba obdarowana na stronie MetodaSkandynawska.pl wrzuca do koszyka Kurs Video Metody Skandynawskiej i następnie podaje Kod z Vouchera. W ten sposób cena kursu zmieni się na 0 zł.

Po wypełnieniu danych i sfinalizowaniu zakupu - zostanie utworzone konto Użytkownika Kursu.

Voucher można wykorzystać w ciągu 90 dni od daty zakupu.

NIE PRZEGAP PROMOCJI

Zapisz się na

NEWSLETTER

Raz na jakiś czas możesz otrzymać informacje o obniżkach lub nowych wpisach na blogu, które pomogą Ci uczyć się z filmów i seriali :)