KURS GRUPOWY

1. KURS GRUPOWY METODY SKANDYNAWSKIEJ® STACJONARNY & ONLINE

Metoda Skandynawska® pokazuje, jak analizować serial lub program telewizyjny w taki sposób, aby zapamiętać i prawidłowo używać nowego słownictwa. Metoda Skandynawska® uczy umiejętności mówienia, rozumienia ze słuchu, pisania i czytania.

Metoda Skandynawska® to oficjalnie zarejestrowana i opatentowana metoda nauki języków obcych. Nazwa i logo są znakami chronionymi, a metoda może być nauczana wyłącznie przez wykwalifikowanych i autoryzowanych trenerów, ponieważ tylko wtedy jest używana prawidłowo i zapewnia maksymalną skuteczność.

A) CZY GRUPOWY KURS METODY SKANDYNAWSKIEJ® JEST ODPOWIEDNI DLA MNIE?
Kurs sprawdza się najlepiej u osób, które mają choć minimalność znajomość języka angielskiego. Żaden poziom nie jest za niski, ale ponieważ materiały audiowizualne czyli filmy i seriale, nawet te do nauki angielskiego, są zwykle powyżej poziomu A1, to stąd ta rekomendacja.

Ale oczywiście, nawet jeśli nie umiesz w ogóle mówić po angielsku, to nadal możesz z powodzeniem uczyć się angielskiego Metodą Skandynawską® -
konieczne tylko będzie dobranie odpowiednich materiałów audiowizualnych na Twoim poziomie.

B) CZY GRUPOWY KURS METODY SKANDYNAWSKIEJ® TO TYLKO OGLĄDANIE FILMÓW CZY COŚ COŚ WIĘCEJ?
Oczywiście jeśli chcesz dla przyjemności dodatkowo oglądać seriale i filmy w wersji oryginalnej to jest to super pomysł - ale to nie jest praca domowa według Metody Skandynawskiej®.

Metoda Skandynawska® to specjalna analiza serialu – nie tylko oglądanie filmów i seriali. Samo oglądanie filmów i seriali nie pomaga nam MÓWIĆ po angielsku! Wiele osób ogląda filmy i seriale, ale nadal nie NIE MÓWI płynnie po angielsku.

Metoda Skandynawska® jest jak siłownia, a samo oglądanie seriali jest jak masaż po siłowni. Od samego masażu mięśnie nam nie urosną, choć miło jest być masowanym po ciężkiej pracy w siłowni. Tak jak siłownia jest konieczna do wzrostu mięśni, tak samo do mówienia i rozumienia jak Native Speaker potrzebna jest analiza materiału według Metody Skandynawskiej®.

C) CO TO JEST 'NATIVE SPEAKER EXPERIENCE' W METODZIE SKANDYNAWSKIEJ®?
Metoda Skandynawska® pozwoli Ci na zrozumienie danego serialu lub filmu tak jak Native Speaker oraz poznanie nowych wyrażeń tak dobrze, abyś mógł wypowiadać się tak naturalnie, jak aktorzy w danym filmie. Metoda Skandynawska® nauczy cię również jak używać tych wyrażeń w nowych kontekstach. Po prostu staniesz się native speakerem CZYLI jak to mówimy w Metodzie Skandynawskiej® będziesz miał prawdziwe ‘NATIVE SPEAKER EXPERIENCE’.

Metoda Skandynawska® jest jak lejek - przerabiasz fragment serialu krok po kroku według moich instrukcji, tak aby na końcu poczuć się jak Native Speaker i móc obejrzeć swój ulubiony serial lub film bez napisów, rozumiejąc go jak Native Speaker. W w Metodzie Skandynawskiej® nazywamy to NATIVE SPEAKER EXPERIENCE.

Wyrażenie NATIVE SPEAKER EXPERIENCE oznacza, że będziesz rozumiał dany serial tak jak Native Speaker - ale nie tylko! Ponieważ po zastosowaniu Metody Skandynawskiej® jako dodatkowy ‘efekt uboczny’ ‘przy okazji’ , ‘niechcący’ nauczysz się mówić, rozumieć, pisać i czytać jak NATIVE SPEAKER. Będziesz nie tylko rozumiał co aktorzy mówią, ale będziesz również mówił jak oni.

D) CZY MOGĘ SIĘ UCZYĆ METODĄ SKANDYNAWSKĄ® ZE WSZYSTKICH FILMÓW I SERIALI?
Musisz znaleźć program TV, film lub serial, który jest dla ciebie odpowiedni! Możesz wejść na mój FB i Instagram albo mój kanał na YouTube, gdzie będziesz mógł znaleźć rekomendacje angielskojęzycznych seriali i filmów odpowiednich dla Twojego poziomu – więc ani za trudne ani za łatwe. Z łatwych niczego się nie nauczysz, a trudne zniechęcą Cię do nauki. Musisz znaleźć program TV, film lub serial , który jest dla ciebie odpowiedni!

Moje Social Media

INSTAGRAM

FACEBOOK

YOU TUBE

PAMIĘTAJ!

Zakochaj się swoim serialu, filmy lub programie. MUSISZ ZNALEŹĆ SERIAL/ FILM, PROGRAM TV KTÓRY KOCHASZ i UZALEŻNIJ SIĘ od niego! Ja jestem fanką seriali, które nigdy się nie kończą - dla moich uczniów oczywiście. Skoro nie możesz przeprowadzić się do kraju, gdzie używa się języka, którego chcesz się nauczyć, to przenieś ten kraj do swojego domu.

Jeśli kładziesz się do łóżka i nie możesz spać, bo chcesz wiedzieć, co się stanie - TO JEST DOBRY SERIAL DLA CIEBIE! Serial jest nudny? Zmień go. Znajdź coś, co pokochasz!

2. DLACZEGO GRUPOWY KURS METODY SKANDYNAWSKIEJ® JEST WYJĄTKOWY?

Metoda Skandynawska® to metoda nauki języków obcych z filmów, seriali oraz programów telewizyjnych stworzona przeze mnie, czyli przez Katrin Flaumenhaft.

Metoda Skandynawska® jest wyjątkowa, ponieważ uczy nie tylko pisać i czytać, ale przede wszystkim MÓWIĆ I ROZUMIEĆ. Wszystko to dzieje się jednocześnie, podczas gdy Ty świetnie się bawisz - w końcu oglądasz filmy i seriale jako pracę domową!

Metoda Skandynawska® nauczy Cię pisać i czytać, ale przede wszystkim MÓWIĆ I ROZUMIEĆ, nauczy Cię nowych słów, ale też poprawi te błędy które robiłeś do tej pory. Będziesz jednak świetnie się przy tym bawić! Z Metodą Skandynawską® masz cały czas FUN. Czyli nie tak jak w szkole, kiedy głównie się pisze i czyta. Metoda Skandynawska® uczy pisania i czytania, ale przede wszystkim uczy tego co najważniejsze: MÓWIENIA I ROZUMIENIA.

Dodatkowo Metoda Skandynawska® uczy nie tylko nowych słów i wyrażeń, ale poprawi też te błędy językowe, które robiłeś do tej pory, a o których często do tej pory nie miałeś nawet pojęcia! Metoda Skandynawska® pomoże Ci przeanalizować dany film lub serial w taki sposób, abyś mógł wypowiadać się tak naturalnie, jak aktorzy w danym filmie lub serialu.

Nie musisz oglądać całego odcinka serialu /filmu lub programu TV. Wystarczy, że obejrzysz krótki fragment dowolnego serialu /filmu lub programu. Nasza praca domowa trwa bardzo krótko, TYLKO około 1-2 godziny TYGODNIOWO a rezultaty są niesamowite!

Jeśli jesteś gotowy/a oglądać filmy i seriale według Metody Skandynawskiej® jako pracę domową to gwarantujemy szybkie i trwałe efekty.

A) JAKIE SĄ RÓŻNICE MIEDZY INNYMI METODAMI NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO A METODĄ SKANDYNAWSKĄ® ?
Od kiedy zaczęłam uczyć Metodą Skandynawską®, moi uczniowie przyswajają wiedzę o wiele wiele szybciej ponieważ ich praca domowa jest atrakcyjna, ciekawa i wciągająca. Moi uczniowie są też dużo dużo szczęśliwsi, ponieważ kochają swoją pracę domową - kto nie kocha dobrego filmu lub serialu!

Progres moich uczniów teraz, kiedy uczą się Metody Skandynawską®, w porównaniu do tradycyjnych Metod, można porównać do jazdy ‘maluchem’ a Metodę Skandynawską do rakiety kosmicznej. Nic zresztą w tym dziwnego - Metoda Skandynawska® pozwala Ci na otoczenie się angielskim jak nigdy wcześniej!

B) CZY METODA SKANDYNAWSKA® WYMAGA ‘WKUWANIA’ SŁÓWEK PO ZAJĘCIACH?
Jeśli wykonasz prawidłowo pracę domową według Metody Skandynawskiej® to nie będziesz musiał /a się uczyć NIGDY niczego na pamięć - nie będziesz musiał/a 'wkuwać' słówek.

Słowa, które 'przerobisz', używając fragmentu danego serialu, same zostaną ci w głowie dzięki Metodzie Skandynawskiej®, która uczy takiej analizy filmu lub serialu, aby później nie trzeba było już NIC WIĘCEJ robić!

C) CZY METODĄ SKANDYNAWSKĄ® MOŻNA UCZYĆ SIĘ ROŻNYCH JĘZYKÓW?
Metoda Skandynawska® koncentruje się OBECNIE na nauce języka angielskiego, ale może być używana również do nauki innych języków obcych.
Moi uczniowie po zaznajomieniu się z Metodą Skandynawską® poprzez naukę języka angielskiego, często używają jej później do nauki innych języków obcych, takich jak szwedzki, norweski, hiszpański, włoski a nawet arabski.

Metoda Skandynawska® może pomóc Ci nauczyć się każdego języka z Twojego ulubionego filmu, serialu telewizyjnego lub dowolnego programu.

Musisz jedynie znać alfabet danego języka i umieć przeczytać napisy z dialogiem na ekranie.

Metoda Skandynawska® jest bardzo prosta i skuteczna i można użyć jej do nauki większości języków - o ile oczywiście masz dostęp do oryginalnych filmów w tym języku, którego się chcesz nauczyć, z napisami w danym języku. Aby uczyć się Metodą Skandynawską® musisz taki materiał posiadać i to UWAGA: koniecznie z napisami. A napisy na ekranie muszą być identyczne, jak słowa wypowiadane przez aktora. Niemieckiego uczymy się z oryginalnych niemieckojęzycznych seriali, angielskiego z angielskojęzycznych, a francuskiego z francuskojęzycznych!

D) CZY PO UKOŃCZENIU GRUPOWEGO KURSU METODY SKANDYNAWSKIEJ® MOŻNA UCZYĆ SIĘ JĘZYKA SAMEMU BEZ NAUCZYCIELA?
Każda osoba po ukończeniu kursu Metody Skandynawskiej® może uczyć się SAMA z filmów i seriali.
Po poznaniu Metody Skandynawskiej® uczeń może uczyć się sam albo może kontynuować spotkania z Coachem. Coaching polega na tym, że po przerobieniu serialu lub filmu według Metody Skandynawskiej® spotykamy się, aby sprawdzić Twoją pracę oraz zapewnić dodatkową motywację.

Wszyscy absolwenci kursu mogą uczyć się sami, a Coaching to jedynie oferta dodatkowego wsparcia dla osób, które tego potrzebują.

E) CZY METODA SKANDYNAWSKA ® OBEJMUJE NAUKĘ GRAMATYKI?Coachowie Metody Skandynawskiej® zapewniają dodatkowe szkolenia, dzięki którym gramatyka języka angielskiego staje się naprawdę prosta. Podczas kilku gramatycznych sesji mogą uporządkować i uzupełnić Twoją wiedzę gramatyczną.

W czasie kursu grupowego cały czas poświęcamy na naukę Metody Skandynawskiej®. Jeśli jest potrzeba nauki gramatyki, to robimy to osobno po zakończeniu kursu na lekcjach indywidualnych. Spotykamy się wtedy na kilka lekcji aby 'wyprostować' Twoją dotychczasową gramatyczną wiedzę, albo nauczyć Cię gramatyki od początku – zależy co potrzebujesz. Metoda Skandynawska® uczy gramatyki w nowatorski sposób poprzez porównywanie czasów, tak abyś wiedział DOKŁADNIE, KIEDY KTÓREGO CZASU użyć.

3. JAKA JEST STRUKTURA GRUPOWEGO KURSU METODY SKANDYNAWSKIEJ®?

A) STRUKTURA GRUPOWEGO KURSU METODY SKANDYNAWSKIEJ®?

 • Kurs jest GRUPOWY, czyli spotykamy się w grupie osób, które chcą się uczyć języka tak jak Ty 

 • Spotykamy się STACJONARNIE lub ONLINE

 • Cały kurs trwa jeden dzień i zwykle odbywa się w weekend w sobotę lub w niedzielę

B) KURS GRUPOWY METODY SKANDYNAWSKIEJ® OBEJMUJE:

 • Wprowadzenie do Metody Skandynawskiej® oraz omówienie typowych blokad językowych
 • Nauka Metody Skandynawskiej®
 • Przygotowanie pracy domowej według instrukcji Coacha Metody Skandynawskiej® czyli aby zrobić pracę domową oglądasz serial według instrukcji, które poznasz podczas kursu grupowego Metody Skandynawskiej®.
 • Kroki te pomogą Ci przeanalizować fragment filmu lub serialu tak, abyś mógł go kompletnie zrozumieć oraz mówić jak aktorzy w filmie/serialu.
 • Serial/film, który użyjesz do tej pracy domowej zostaje zawsze wybrany przez nas wspólnie dla Ciebie podczas kursu grupowego. Używamy tu darmowej strony www.ororo.tv, gdzie po darmowej rejestracji i zalogowaniu masz dostęp do seriali z napisami angielskimi.
4. JAKICH URZĄDZEŃ BĘDZIESZ UŻYWAŁ PODCZAS GRUPOWEGO KURSU METODY SKANDYNAWSKIEJ®
 • Komputer z dostępem do Internetu i słuchawkami
 • Telefon z dostępem do Internetu i słuchawkami
 • Nowy zeszyt, długopis, opcjonalnie kolorowe pisaki
 • Dostęp do dowolnego płatnego streamingowego serwisu takich jak Netflix, Amazon, HBO, Hulu, Disney etc ALBO darmowego www.ororo.tv (konieczna darmowa rejestracja oraz logowanie)
5. JAKI JEST KOSZT GRUPOWEGO KURSU METODY SKANDYNAWSKIEJ®?
 • Regularna cena kursu to 990za jednodniowy kurs stacjonarny lub online

* Bezzwrotna zaliczka 300zł gwarantuje miejsce na kursie stacjonarnym lub online
(nie ma możliwości zmiany daty kursu po wpłaceniu zaliczki na konkretny termin)

Strona korzysta z plików "cookies" w celu realizacji usług zgodnie z Polityką plików "cookies". Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików "cookies" w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Akceptuję