KURS INDYWIDUALNY

1. CZYM JEST METODA SKANDYNAWSKA®?

Metoda Skandynawska® pokazuje, jak analizować serial lub program telewizyjny w niezwykle skuteczny sposób. Tak aby zapamiętać i prawidłowo używać nowego słownictwa. Metoda Skandynawska® uczy umiejętności mówienia, rozumienia ze słuchu, pisania i czytania.

Metoda Skandynawska® to oficjalnie zarejestrowana i opatentowana metoda nauki języków obcych. Nazwa i logo są znakami chronionymi, a metoda może być nauczana wyłącznie przez wykwalifikowanych i autoryzowanych trenerów, ponieważ tylko wtedy jest używana prawidłowo i zapewnia maksymalną skuteczność.

A) CZY KURS METODY SKANDYNAWSKIEJ® JEST ODPOWIEDNI DLA MNIE?
Kurs sprawdza się i rekomenduje najlepiej dla osób, które choć w minimalnym stopniu posiadają znajomość języka angielskiego. Żaden poziom nie jest zbyt niski, ale zwyczajowo materiały audiowizualne czyli filmy i seriale (również te do klasycznej nauki języka angielskiego) są zwykle powyżej poziomu A1.
Mam jednak dobrą wiadomość! Nawet jeśli nie umiesz w ogóle mówić w języku angielskim, konieczne tylko będzie dobranie odpowiednich materiałów audiowizualnych na Twoim poziomie. Możesz więc z powodzeniem używać Metody Skandynawskiej® bez względu na stopień zaawansowania.

B) CZY KURS METODY SKANDYNAWSKIEJ® TO TYLKO OGLĄDANIE FILMÓW CZY COŚ WIĘCEJ?
Metoda Skandynawska® to nie tylko oglądanie filmów i seriali. To specjalna analiza dialogów produkcji telewizyjnych. Samo oglądanie, nie pomaga nam MÓWIĆ po angielsku! Wielu z nas ogląda przecież regularnie filmy i seriale, ale wciąż NIE MÓWI dobrze po angielsku.

Oczywiście jeśli chcesz dla przyjemności dodatkowo oglądać seriale i filmy w wersji oryginalnej to jest to świetny pomysł - ale nie jest to praca domowa według Metody Skandynawskiej®.

Metoda Skandynawska® jest jak dobry trening w siłowni, a samo oglądanie seriali jest jak masaż po treningu. Od samego masażu mięśnie nam nie urosną, choć miło jest być masowanym po ciężkim treningu. Tak jak siłownia jest konieczna do wzrostu mięśni, tak samo do mówienia i rozumienia na wysokim poziomie potrzebna jest analiza materiału według Metody Skandynawskiej®.

C) CZYM JEST 'NATIVE SPEAKER EXPERIENCE' W METODZIE SKANDYNAWSKIEJ®?
Metoda Skandynawska® pozwoli Ci na zrozumienie danego serialu lub filmu tak jak Native Speaker (czyli osoba mówiąca w swoim ojczystym języku) oraz poznanie nowych wyrażeń tak dobrze, abyś mógł wypowiadać się tak naturalnie, jak aktorzy w danym filmie. Metoda Skandynawska® nauczy cię również jak używać tych wyrażeń w nowych kontekstach. ‘NATIVE SPEAKER EXPERIENCE’ pozwoli Ci więc doznać znajomości języka angielskiego na poziomach osób które używają go na co dzień.

Metoda Skandynawska® jest jak lejek - przerabiasz fragment materiału krok po kroku według moich instrukcji, tak aby na końcu móc obejrzeć swój ulubiony serial lub film bez napisów, rozumiejąc go jak Native Speaker. W Metodzie Skandynawskiej® nazywamy to NATIVE SPEAKER EXPERIENCE.

NATIVE SPEAKER EXPERIENCE oznacza, że będziesz rozumiał dany serial tak jak Native Speaker - ale nie tylko! Po zastosowaniu Metody Skandynawskiej® jako dodatkowy ‘efekt uboczny’ nauczysz się mówić, rozumieć, pisać i czytać jak NATIVE SPEAKER. Będziesz nie tylko rozumieć co aktorzy mówią, ale będziesz również mówić jak oni.

D) CZY MOGĘ SIĘ UCZYĆ METODĄ SKANDYNAWSKĄ® ZE WSZYSTKICH FILMÓW I SERIALI?
Musisz znaleźć program, film lub serial, który jest dla ciebie odpowiedni! Zachęcam aby odwiedzić moje konta na serwisach Facebook & Instagram oraz kanał na YouTube, gdzie odnajdziesz rekomendacje anglojęzycznych seriali i filmów odpowiednich dla Twojego poziomu – więc ani za trudne ani za łatwe. Z łatwych niczego się nie nauczysz, a trudne zniechęcą Cię do nauki. Musisz znaleźć program, film lub serial który jest odpowiedni właśnie dla Ciebie!

Moje Social Media

INSTAGRAM

FACEBOOK

YOU TUBE

PAMIĘTAJ!

MUSISZ ZNALEŹĆ SERIAL/ FILM LUB PROGRAM KTÓRY KOCHASZ I UZALEŻNIJ SIĘ OD NIEGO! Osobiście jestem fanką seriali, które nigdy się nie kończą - dla moich uczniów oczywiście. Skoro nie możesz przeprowadzić się do kraju, gdzie używa się języka którego chcesz się nauczyć, to przenieś ten kraj do swojego domu.

Jeśli kładziesz się do łóżka i nie możesz spać, bo chcesz wiedzieć, co się stanie - TO JEST DOBRY SERIAL DLA CIEBIE! Serial jest nudny? Zmień go. Znajdź coś, co pokochasz!

2. DLACZEGO KURS METODY SKANDYNAWSKIEJ?® JEST WYJĄTKOWY?

Nazywam się Karin Flaumenhaft a Metoda Skandynawska® to mój autorski sposób nauki języków obcych z filmów, seriali oraz programów telewizyjnych.

Metoda Skandynawska® jest wyjątkowa, ponieważ uczy nie tylko pisać i czytać, ale przede wszystkim MÓWIĆ I ROZUMIEĆ. Wszystko to dzieje się jednocześnie, podczas gdy Ty świetnie się bawisz - w końcu oglądasz swoje ulubione produkcje jako pracę domową!

Nie tylko nauczycie się nowych słów, ale też poprawicie błędy popełniane do tej pory o istnieniu których często nie mieliście nawet pojęcia!

Nauka Metodą Skandynawską® to FUN, czyli zabawa. Oczywiście jak w przypadku nauki szkolnej, Metoda Skandynawska® uczy pisania i czytania, ale przede wszystkim uczy tego co najważniejsze aby sprawnie używać języka obcego - MÓWIENIA I ROZUMIENIA.

Nie musisz oglądać całego odcinka serialu, filmu lub programu telewizyjnego. Wystarczy, że obejrzysz krótki fragment dowolnie wybranego materiału. Nasza praca domowa trwa bardzo krótko, TYLKO około 1-2 godziny TYGODNIOWO a rezultaty są niesamowite!

Jeśli jesteście gotowi oglądać filmy i seriale według Metody Skandynawskiej® jako pracę domową to gwarantujemy szybkie i trwałe efekty.

A) JAKIE SĄ RÓŻNICE MIEDZY INNYMI METODAMI NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO A METODĄ SKANDYNAWSKĄ® ?
Od kiedy zaczęłam uczyć Metodą Skandynawską®, moi uczniowie przyswajają wiedzę o wiele szybciej ponieważ ich praca domowa jest atrakcyjna, ciekawa i wciągająca. Moi uczniowie są też dużo szczęśliwsi, ponieważ kochają swoją pracę domową - kto nie kocha dobrego filmu lub serialu!

Od kiedy jako nauczyciel stosuję Metodę Skandynawską® obserwuję niesamowity progres moich uczniów. Tradycyjne sposoby edukacji, można porównać tutaj do jazdy ‘maluchem’ a Metodę Skandynawską® do lotem rakietą kosmiczną. Nic w tym dziwnego - Metoda Skandynawska® pozwala Ci na otoczenie się językiem angielskim jak nigdy wcześniej!

B) CZY METODA SKANDYNAWSKA® WYMAGA ‘WKUWANIA’ SŁÓWEK PO ZAJĘCIACH?
Jeśli wykonasz prawidłowo pracę domową według Metody Skandynawskiej® nie będziecie musieli się uczyć NIGDY niczego na pamięć - nie trzeba będzie ‘wkuwać' słówek.

Słowa, które 'przerobisz', używając fragmentu danego serialu, same zostaną ci w głowie dzięki Metodzie Skandynawskiej®, która uczy takiej analizy filmu lub serialu, aby później nie trzeba było już NIC WIĘCEJ robić!

C) CZY METODĄ SKANDYNAWSKĄ® MOŻNA UCZYĆ SIĘ ROŻNYCH JĘZYKÓW?
Metoda Skandynawska® koncentruje się OBECNIE na nauce języka angielskiego, ale może być używana również do nauki innych języków obcych. Moi uczniowie po zaznajomieniu się z Metodą Skandynawską® poprzez naukę języka angielskiego, często używają jej później do nauki innych języków obcych, takich jak szwedzki, norweski, hiszpański, włoski a nawet arabski.

Metoda Skandynawska® może pomóc Ci nauczyć się każdego języka z Twojego ulubionego filmu, serialu telewizyjnego lub dowolnego programu. Musisz jedynie znać alfabet danego języka i umieć przeczytać napisy z dialogiem na ekranie.

Metoda Skandynawska® jest bardzo prosta i skuteczna i można użyć jej do nauki większości języków – UWAGA: warunkiem jest dostęp do oryginalnych filmów w języku, którego się chcesz nauczyć a więc z napisami w danym języku. Same napisy na ekranie muszą być identyczne, jak słowa wypowiadane przez aktora. Niemieckiego uczymy się z oryginalnych niemieckojęzycznych seriali, angielskiego z angielskojęzycznych, a francuskiego z francuskojęzycznych!

D) CZY PO UKOŃCZENIU KURSU METODY SKANDYNAWSKIEJ® MOŻNA UCZYĆ SIĘ JĘZYKA SAMEMU BEZ NAUCZYCIELA?
Każda osoba po ukończeniu kursu Metody Skandynawskiej® może uczyć się SAMA z filmów i seriali.
Po poznaniu Metody Skandynawskiej® możesz uczyć się sam lub kontynuować spotkania z trenerem. Opieka trenera polega na tym, że po przerobieniu serialu lub filmu według Metody Skandynawskiej® spotykamy się, aby sprawdzić poziom Twojego rozwoju oraz zapewnić dodatkową motywację.

Zaznaczam, że wszyscy absolwenci kursu mogą uczyć się sami. Coaching to jedynie oferta dodatkowego wsparcia dla osób, które tego potrzebują.

E) CZY METODA SKANDYNAWSKA® OBEJMUJE NAUKĘ GRAMATYKI?
Trenerzy Metody Skandynawskiej® zapewniają dodatkowe szkolenia, dzięki którym gramatyka języka angielskiego staje się naprawdę prosta. Podczas kilku gramatycznych sesji mogą uporządkować i uzupełnić Twoją wiedzę gramatyczną.

W czasie 5 spotkań cały czas poświęcamy na naukę Metody Skandynawskiej®. Jeśli jest potrzeba nauki gramatyki, robimy to osobno po zakończeniu kursu. Spotykamy się wtedy na kilka lekcji aby 'wyprostować' Twoją dotychczasową gramatyczną wiedzę, albo nauczyć Cię gramatyki od początku – w zależności od potrzeby. Metoda Skandynawska® uczy gramatyki w nowatorski sposób poprzez porównywanie czasów, tak abyś wiedział DOKŁADNIE, KIEDY KTÓREGO CZASU użyć.

3. JAKA JEST STRUKTURA KURSU INDYWIDUALNEGO METODY SKANDYNAWSKIEJ®?

A) STRUKTURA KURSU INDYWIDUALNEGO METODY SKANDYNAWSKIEJ®?

  • Kurs INDYWIDUALNY kiedy spotykamy się tylko Ty i ja - Twój osobisty Coach
  • Spotykamy się ONLINE przy użyciu popularnych komunikatorów
  • Kurs składa się z 5 indywidualnych 60 minutowych spotkań

Pierwsza lekcja to wprowadzenie do Metody Skandynawskiej® oraz analiza Twojej znajomości języka angielskiego. Wszystko po to aby odpowiednio dobrać właściwy dla Ciebie rytm nauki.

Na drugą, trzecią, czwartą i piątą lekcję przygotowujesz już pracę domową według instrukcji z poprzednich spotkań.

Praca domowa trwa zależnie od zaawansowania kursu 1-2 godziny.

Częstotliwość lekcji jest do ustalenia: zazwyczaj nasze indywidualne spotkania odbywają się raz na tydzień, ale można też spotykać się codziennie lub raz na dwa tygodnie – to zależy do Ciebie. Wszystko zależy od tego, ile masz czasu, aby przygotować się do następnej części kursu!

B) JAK WYGLĄDA PRACA DOMOWA W METODZIE SKANDYNAWSKIEJ®?
Aby zrobić pracę domową oglądasz serial według instrukcji, które poznasz podczas kursu Metody Skandynawskiej®. Kurs Metody Skandynawskiej® składa się z 5 części czyli 5 osobnych spotkań.

PIERWSZA LEKCJA
Na pierwszej lekcji otrzymujesz początkowe kroki Metody Skandynawskiej®, tak, abyś mógł/a się przygotować do następnego drugiego spotkania oraz wybieramy odpowiedni serial/film dla Ciebie. Twoja praca domowa jest krótka – trwa około 1 godziny.

DRUGA LEKCJA
Przygotowujesz się do drugiego spotkania, używając początkowych kroków Metody Skandynawskiej® które otrzymałeś podczas pierwszego spotkania. Kroki te które pomogą Ci przeanalizować fragment filmu lub serialu tak, abyś mógł go kompletnie zrozumieć oraz mówić jak aktorzy w filmie/serialu. Serial/film, który użyjesz do tej pracy domowej zostaje zawsze wybrany przez nas wspólnie dla Ciebie, już podczas naszego pierwszego spotkania. Twoja praca domowa jest krótka – trwa około 1 godziny.

TRZECIA LEKCJA
Przygotowujesz pracę domową według Metody Skandynawskiej® według kroków otrzymanych na poprzednich spotkaniach. Praca domowa trwa około 1-2 godzin.

CZWARTA I PIĄTA LEKCJA
Przygotowujesz pracę domową według Metody Skandynawskiej® według kroków otrzymanych na poprzednich spotkaniach. Praca domowa trwa około 1-2 godzin.

Na czwartym i piątym spotkaniu znasz już wszystkie narzędzia Metody Skandynawskiej® i upewniamy się wtedy, czy potrafisz się nimi dobrze posługiwać w nauce.

4. JAKIE URZĄDZENIA SĄ POTRZEBNE DO NAUKI METODY SKANDYNAWSKIEJ®
  • Komputer z dostępem do Internetu i słuchawkami

  • Telefon z dostępem do Internetu i słuchawkami

  • Nowy zeszyt, długopis, opcjonalnie kolorowe pisaki

  • Dostęp do dowolnego streamingowego serwisu takich jak Netflix, Amazon, HBO, Hulu, Disney etc.

5. JAKI JEST KOSZT KURSU METODY SKANDYNAWSKIEJ®?
  • Regularna cena kursu to 1990zł za 5 indywidualnych 60-minutowych spotkań online.

* Możliwa jest płatność ratalna przed każdym spotkaniem.

Strona korzysta z plików "cookies" w celu realizacji usług zgodnie z Polityką plików "cookies". Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików "cookies" w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Akceptuję