KURS ONLINE

WSZYSTKO CO POTRZEBUJESZ WIEDZIEĆ O

METODZIE SKANDYNAWSKIEJ®

1. CZYM JEST METODA SKANDYNAWSKA®?

Metoda Skandynawska® pokazuje, jak analizować serial lub program telewizyjny w taki sposób, aby zapamiętać i prawidłowo używać nowego słownictwa. Metoda Skandynawska® uczy umiejętności mówienia, rozumienia ze słuchu, pisania i czytania.

Metoda Skandynawska® to oficjalnie zarejestrowana i opatentowana metoda nauki języków obcych. Nazwa i logo są znakami chronionymi, a metoda może być nauczana wyłącznie przez wykwalifikowanych i autoryzowanych trenerów, ponieważ tylko wtedy jest używana prawidłowo i zapewnia maksymalną skuteczność.

2. DLACZEGO KURS METODY SKANDYNAWSKIEJ?® JEST WYJĄTKOWY?

Metoda Skandynawska® to metoda nauki języków obcych z filmów, seriali oraz programów telewizyjnych stworzona przeze mnie, czyli przez Katrin Flaumenhaft.

Metoda Skandynawska® jest wyjątkowa, ponieważ uczy nie tylko pisać i czytać, ale przede wszystkim MÓWIĆ I ROZUMIEĆ. Wszystko to dzieje się jednocześnie, podczas gdy Ty świetnie się bawisz -  w końcu oglądasz filmy i seriale jako pracę domową!

Metoda Skandynawska® nauczy Cię pisać i czytać, ale przede wszystkim MÓWIĆ I ROZUMIEĆ, nauczy Cię nowych słów, ale też poprawi te błędy które robiłeś do tej pory. Będziesz jednak świetnie się przy tym bawić! Z Metodą Skandynawską® masz cały czas FUN. Czyli nie tak jak w szkole, kiedy głównie się pisze i czyta. Metoda Skandynawska® uczy pisania i czytania, ale przede wszystkim uczy tego co najważniejsze: MÓWIENIA I ROZUMIENIA.

Dodatkowo Metoda Skandynawska® uczy nie tylko nowych słów i wyrażeń, ale poprawi też te błędy językowe, które robiłeś do tej pory, a o których często do tej pory nie miałeś nawet pojęcia! Metoda Skandynawska ®  pomoże Ci przeanalizować dany film lub serial w taki sposób,  abyś mógł wypowiadać się tak naturalnie, jak aktorzy w danym filmie lub serialu.

Nie musisz oglądać całego odcinka serialu /filmu lub programu TV. Wystarczy, że obejrzysz krótki fragment dowolnego serialu /filmu lub programu. Nasza praca domowa trwa bardzo krótko, TYLKO około 1-2 godziny TYGODNIOWO a rezultaty są niesamowite!

Jeśli jesteś gotowy/a oglądać filmy i seriale według Metody Skandynawskiej® jako pracę domową to gwarantujemy szybkie i trwałe efekty.

3. CZY KURS METODY SKANDYNAWSKIEJ® JEST ODPOWIEDNI DLA MNIE?

Kurs sprawdza sie najlepiej u osób, które mają choć minimalność znajomość jezyka angielskiego. Żaden poziom nie jest za niski, ale poniewaz materialy audowizualne czyli filmy i seriale, nawet te do nauki angielskiego, są zwykle powyżej poziomu A1, to stąd ta rekomendacja.
Ale oczywiście, nawet jeśli nie umiesz w ogóle mówić po angielsku, to nadal możesz z powodzeniem uczyć sie angielskiego  Metodą Skandynawską® -
konieczne tylko będzie dobranie odpowiednich materiałów audiowizualnych na Twoim poziomie.

4. JAKIE SĄ RÓŻNICE MIEDZY INNYMI METODAMI NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO A METODĄ SKANDYNAWSKĄ® ?

Od kiedy zaczęłam uczyć Metodą Skandynawską®, moi uczniowie przyswajają wiedzę o wiele wiele szybciej ponieważ ich praca domowa jest atrakcyjna, ciekawa i wciągająca. Moi uczniowie są też dużo dużo szczęśliwsi, ponieważ kochają swoją pracę domową - kto nie kocha dobrego filmu lub serialu!

Progres moich uczniów teraz, kiedy uczą się Metody Skandynawską®, w porównaniu do tradycyjnych Metod, można porównać do jazdy ‘maluchem’ a Metodę Skandynawską  do rakiety kosmicznej. Nic zresztą w tym dziwnego - Metoda Skandynawska® pozwala Ci na otoczenie się angielskim jak nigdy wcześniej!

5. CZY KURS METODY SKANDYNAWSKIEJ® TO TYLKO OGLĄDANIE FILMÓW CZY COŚ COŚ WIĘCEJ?

Oczywiście jeśli chcesz dla przyjemności dodatkowo oglądać seriale i filmy w wersji oryginalnej to jest to super pomysł - ale to nie jest praca domowa według  Metody Skandynawskiej®.

Metoda Skandynawska® to specjalna analiza serialu – nie tylko oglądanie filmów i seriali. Samo oglądanie filmów i seriali nie pomaga nam MÓWIĆ po angielsku! Wiele osób ogląda filmy i seriale, ale nadal nie NIE MÓWI płynnie po angielsku.

Metoda Skandynawska® jest jak siłownia, a samo oglądanie seriali jest jak masaż po siłowni. Od samego masażu mięśnie nam nie urosną, choć miło jest być masowanym po ciężkiej pracy w siłowni. Tak jak siłownia jest konieczna do wzrostu mięśni, tak samo do mówienia i rozumienia jak Native Speaker potrzebna jest analiza materiału według  Metody Skandynawskiej®.

6. CO TO JEST 'NATIVE SPEAKER EXPERIENCE' W METODZIE SKANDYNAWSKIEJ® ?

Metoda Skandynawska® pozwoli Ci na zrozumienie danego serialu lub filmu tak jak Native Speaker oraz poznanie nowych wyrażeń tak dobrze, abyś mógł wypowiadać się tak naturalnie, jak aktorzy w danym filmie. Metoda Skandynawska® nauczy cię również jak używać tych wyrażeń w nowych kontekstach. Po prostu staniesz się native speakerem CZYLI jak to mówimy w Metodzie Skandynawskiej® będziesz miał prawdziwe ‘NATIVE SPEAKER EXPERIENCE’.

Metoda Skandynawska® jest jak lejek - przerabiasz fragment serialu krok po kroku według moich instrukcji, tak aby na końcu poczuć się jak Native Speaker i móc obejrzeć swój ulubiony serial lub film bez napisów, rozumiejąc go jak Native Speaker. W w Metodzie Skandynawskiej® nazywamy to NATIVE SPEAKER EXPERIENCE.

Wyrażenie  NATIVE SPEAKER EXPERIENCE oznacza, że będziesz rozumiał dany serial tak jak Native Speaker - ale nie tylko! Ponieważ po zastosowaniu Metody Skandynawskiej® jako dodatkowy ‘efekt uboczny’ ‘przy okazji’ , ‘niechcący’ nauczysz się mówić, rozumieć, pisać i czytać jak NATIVE SPEAKER. Będziesz nie tylko rozumiał co aktorzy mówią, ale będziesz również mówił jak oni.

7. JAK POWSTAŁA METODA SKANDYNAWSKA®?

Mieszkałam w wielu różnych krajach w swoim życiu: Polska, Szwecja, Australia i Anglia a nawet Grecja. Podróżowałam też bardzo dużo po całym świecie. Podczas pobytu w różnych krajach zrozumiałam, że ludzie w Skandynawii mówią najlepiej po angielsku, ponieważ oglądają telewizję w oryginalnym języku tzn. głównie amerykańskie i brytyjskie programy po angielsku. Dlatego Skandynawowie brzmią jak native speakerzy języka angielskiego.

Tylko, że oni mieli całe życie na to, aby zostać Native Speakerami! Czy Ty masz całe życie, aby nauczyć się jednego języka?Jeśli nie, to zapraszam do stosowania Metody Skandynawskiej®! Metoda ta nauczy Cię, jak analizować dany program, serial lub film, abyś mógł uczyć się języka tak dobrze jak Skandynawowie, tylko dużo szybciej!

8. CZY MOGĘ SIĘ UCZYĆ METODĄ SKANDYNAWSKĄ® ZE WSZYSTKICH FILMÓW I SERIALI?

Musisz znaleźć program TV, film lub serial, który jest dla ciebie odpowiedni! Możesz wejść na mój FB i Instagram albo mój kanał na Youtube, gdzie będziesz mógł znaleźć rekomendacje angielskojęzycznych seriali i filmów odpowiednich dla Twojego poziomu – więc ani za trudne ani za łatwe. Z łatwych niczego się nie nauczysz, a trudne zniechęcą Cię do nauki. Musisz znaleźć program TV, film lub serial , który jest dla ciebie odpowiedni!

Moje Social Media

https://www.instagram.com/metodaskandynawska.uczyjezyka/

https://www.facebook.com/Metoda-Skandynawska-Ucz-si%C4%99-j%C4%99zyk%C3%B3w-z-Film%C3%B3w-Seriali-459905404770629/

https://www.youtube.com/channel/UCCKxLk1jfk-WsIBV0A59waA?view_as=subscriber

PAMIĘTAJ!
Zakochaj się swoim serialu, filmy lub programie. MUSISZ ZNALEŹĆ SERIAL/ FILM, PROGRAM TV KTÓRY KOCHASZ i UZALEŻNIJ SIĘ od niego! Ja jestem fanką seriali, które nigdy się nie kończą - dla moich uczniów oczywiście. Skoro nie możesz przeprowadzić się do kraju, gdzie używa się języka, którego chcesz się nauczyć, to przenieś ten kraj do swojego domu.
Jeśli kładziesz się do łóżka i nie możesz spać, bo chcesz wiedzieć, co się stanie - TO JEST DOBRY SERIAL DLA CIEBIE! Serial jest nudny? Zmień go. Znajdź coś, co pokochasz!

WSZYSTKO CO POTRZEBUJESZ WIEDZIEĆ O TYM JAK WYGLĄDA

KURS METODY SKANDYNAWSKIEJ®?

1. JAKA JEST STRUKTURA KURSU METODY SKANDYNAWSKIEJ®?

A. Kurs jest INDYWIDUALNY, czyli spotykamy się tylko Ty i ja - Twój Coach

B. Spotykamy się ONLINE

C. Kurs składa się z 4  indywidualnych 60 minutowych lekcji.
Pierwsze spotkanie to wprowadzenie.
- Na drugie, trzecie i czwarte lekcję przygotowujesz już pracę domową według instrukcji z poprzednich lekcji.
Praca domowa trwa zależnie od zaawansowania kursu 1-2 godziny.
 
D. Częstotliwość lekcji jest do ustalenia. Zwykle nasze indywidualne spotkania odbywają się raz na tydzień, ale można też spotykać się codziennie lub raz na dwa tygodnie – to zależy do Ciebie. Wszystko zależy od tego, ile masz czasu, aby przygotować się do następnej części kursu!

2. JAK WYGLĄDA PRACA DOMOWA W METODZIE SKANDYNAWSKIEJ®?

Aby zrobić pracę domową oglądasz serial według instrukcji, które poznasz podczas kursu Metody Skandynawskiej®. Kurs Metody Skandynawskiej® składa się z 4 części czyli 4 osobnych spotkań.

PIERWSZA LEKCJA
Na pierwszej lekcji otrzymujesz początkowe kroki Metody Skandynawskiej®, tak, abyś mógł/a się przygotować do następnego drugiego spotkania oraz wybieramy odpowiedni serial/film dla Ciebie. Twoja praca domowa jest krótka  –  trwa około 1 godziny.

DRUGA LEKCJA
Przygotowujesz się  do drugiego spotkania, używając początkowych kroków Metody, które otrzymałeś podczas pierwszego  spotkania. Kroki te które pomogą Ci przeanalizować fragment filmu lub serialu tak, abyś mógł go kompletnie zrozumieć oraz mówić jak aktorzy w filmie/serialu. Serial/film, który użyjesz do tej pracy domowej zostaje zawsze wybrany przez nas wspólnie dla Ciebie, już podczas naszego pierwszego spotkania. Twoja praca domowa jest krótka – trwa około 1 godziny.

TRZECIA LEKCJA
Przygotowujesz pracę domową według Metody Skandynawskiej® według kroków otrzymanych na poprzednich spotkaniach. Praca domowa trwa około 1-2 godzin.

CZWARTA LEKCJA
Przygotowujesz pracę domową według Metody Skandynawskiej® według kroków otrzymanych na poprzednich spotkaniach. Praca domowa trwa około 1-2 godzin. Na czwartym spotkaniu znasz już wszystkie punkty i upewniamy się, że wszystkie punkty Metody Skandynawskiej® masz już idealnie opanowane.

3. CZY PO UKOŃCZENIU KURSU METODY SKANDYNAWSKIEJ® MOŻNA UCZYĆ SIĘ JĘZYKA SAMEMU BEZ NAUCZYCIELA?

Każda osoba po ukończeniu kursu Metody Skandynawskiej® może uczyć się SAMA z filmów i seriali.
Po poznaniu Metody Skandynawskiej® uczeń może uczyć się sam albo może kontynuować spotkania z Coachem. Coaching polega na tym, że po przerobieniu serialu lub filmu według Metody Skandynawskiej® spotykamy się, aby sprawdzić Twoją pracę oraz zapewnić dodatkową motywację.

Wszyscy absolwenci kursu mogą uczyć się sami, a Coaching to jedynie oferta dodatkowego wsparcia dla osób, które tego potrzebują.

4. CZY MOGĘ UCZYĆ SIĘ ZE WSZYSTKICH FILMÓW I SERIALI?

Tak, pod warunkiem, że serial lub film są na odpowiednim poziomie DLA CIEBIE.

Co to znaczy?

To znaczy, że serial lub film nie mogą być za łatwe dla Ciebie, bo wtedy nie uczysz się niczego nowego. Nie mogą być też za trudne, bo wtedy łatwo się zrazić do nauki. Podczas kursu RAZEM wybieramy odpowiedni dla Ciebie serial do nauki. Dowiesz się też dokładnie, jak samemu w przyszłości wybierać odpowiedni serial lub film do nauki.

5. CZY METODA SKANDYNAWSKA® WYMAGA ‘WKUWANIA’ NAUKI SŁÓWEK PO ZAJĘCIACH?

Jeśli wykonasz prawidłowo pracę domową według Metody Skandynawskiej®  to nie będziesz musiał /a się uczyć NIGDY niczego na pamięć - nie będziesz musiał/a 'wkuwać' słówek.

Słowa, które 'przerobisz', używając fragmentu danego serialu, same zostaną ci w głowie dzięki Metodzie Skandynawskiej®, która uczy takiej analizy filmu lub serialu, aby później nie trzeba było już NIC WIĘCEJ robić!

6. CZY METODĄ SKANDYNAWSKĄ® MOŻNA UCZYĆ SIĘ ROŻNYCH JĘZYKÓW?

Metoda Skandynawska®  koncentruje się OBECNIE na nauce języka angielskiego, ale może być używana również do nauki innych języków obcych.
Moi uczniowie po zaznajomieniu się z Metodą Skandynawską® poprzez naukę języka angielskiego, często używają jej później  do nauki innych języków obcych, takich jak szwedzki, norweski, hiszpański, włoski a nawet arabski.

Metoda Skandynawska® może pomóc Ci nauczyć się każdego języka z Twojego ulubionego filmu, serialu telewizyjnego lub dowolnego programu.

Musisz jedynie znać alfabet danego języka i umieć przeczytać napisy z dialogiem na ekranie.

Metoda Skandynawska® jest bardzo prosta i skuteczna i można użyć jej do nauki większości języków  - o ile oczywiście masz dostęp do oryginalnych filmów w tym języku, którego się chcesz nauczyć, z napisami w danym języku. Aby uczyć się  Metodą Skandynawską® musisz taki materiał posiadać i to UWAGA: koniecznie z napisami. A napisy na ekranie muszą być identyczne, jak słowa wypowiadane przez aktora. Niemieckiego uczymy się z oryginalnych niemieckojęzycznych seriali, angielskiego z angielskojęzycznych, a francuskiego z francuskojęzycznych!

7. CZY METODA SKANDYNAWSKA ® OBEJMUJE NAUKĘ GRAMATYKI?

Coachowie Metody Skandynawskiej® zapewniają dodatkowe szkolenia, dzięki którym gramatyka języka angielskiego staje się naprawdę prosta. Podczas kilku gramatycznych sesji mogą uporządkować i uzupełnić Twoją wiedzę gramatyczną.

W czasie 4 spotkań cały czas poświęcamy na naukę Metody Skandynawskiej. Jeśli jest potrzeba nauki gramatyki, to robimy to osobno po zakończeniu kursu. Spotykamy się wtedy na kilka lekcji aby 'wyprostować' Twoją dotychczasową gramatyczną wiedzę, albo nauczyć Cię gramatyki od początku – zależy co potrzebujesz. Metoda Skandynawska uczy gramatyki w nowatorski sposób poprzez porównywanie czasów, tak abyś wiedział DOKŁADNIE, KIEDY KTÓREGO CZASU użyć.

8. JAKIE URZĄDZENIA SĄ POTRZEBNE DO NAUKI METODY SKANDYNAWSKIEJ®

 • Komputer z dostępem do internetu
 • Nowy zeszyt,  długopis, opcjonalnie kolorowe pisaki
 • Dostęp do dowolnego streamingowego serwisu takich jak Netflix, Amazon, Hbo, Hulu, Disney etc.

9. ILE KOSZTUJE KURS METODY SKANDYNAWSKIEJ®?

 • Regularna cena kursu to 1490zl za 4 indywidualne 60-minutowe spotkania online

  *Aktualne Promocje znajdują sie w zakładce CENNIK

PODSUMOWUJĄC

 • Metoda Skandynawska® JEST WYJĄTKOWA, PONIEWAŻ pomoże Ci nauczyć się pisać i czytać, ale przed wszystkim MÓWIĆ I ROZUMIEĆ.

 

 • Metoda Skandynawska® jest jak lejek, gdzie krok po kroku przerabiasz serial/film/programTV, aby rozumieć i używać języka jak Native Speaker – CO NAZYWAMY NATIVE SPEAKER EXPERIENCE.

 

 • Metoda Skandynawska® może pomóc Ci nauczyć się każdego języka z Twojego ulubionego filmu, serialu telewizyjnego lub dowolnego programu telewizyjnego.

 

 • Stworzyłam Metodę Skandynawską® w celu nauczania języka angielskiego i tak ją teraz stosuję, ale Ty możesz jej używać do każdego języka, jakiego tylko chcesz. Musisz mieć tylko napisy na ekranie, które odpowiadają temu co mówią aktorzy. Musisz być w stanie je przeczytać i napisy te powinny dokładnie odzwierciedlać wypowiedzi aktorów.

 

 • Pamiętaj! Znajdź program odpowiedni dla Twojego poziomu! Moje Social Media są do Twojej dyspozycji – tam znajdziesz propozycje dla siebie i Twojego poziomu. Zakochaj się w serialu, a jeśli to nie jest prawdziwa miłość rzuć ten serial, złam mu serce i poszukaj innego. A Twój angielski (czy inny język którego się uczysz) będzie Ci za to bardzo wdzięczny!

POWODZENIA KOCHANI!

PS. Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania dotyczące Metody Skandynawskiej®
piszcie lub dzwońcie  - chętnie odpowiemy na Wasze pytania!

Strona korzysta z plików "cookies" w celu realizacji usług zgodnie z Polityką plików "cookies". Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików "cookies" w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.