Moja Metoda

Katrin Flaumenhaft

Katrin Flaumenhaft jest autorką Metody Skandynawskiej®, która polega na nauce dowolnego języka za darmo, we własnym domu i bez nauczyciela.

Metoda Skandynawska® to oficjalnie zarejestrowana i opatentowana metoda nauki języków obcych. Nazwa i logo są znakami chronionymi, a metoda może być nauczana wyłącznie przez wykwalifikowanych i autoryzowanych trenerów, ponieważ tylko wtedy jest używana prawidłowo i zapewnia maksymalną skuteczność.

Katrin Flaumenhaft jest specjalistką z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie nauczania języków obcych, a także psychologiem klinicznym. Ukończyła studia w Sydney w Australii, a wcześniej kształciła się i mieszkała w wielu krajach, m.in. w Anglii, Australii i Szwecji.

Stworzenie Metody Skandynawskiej® jest ukoronowaniem jej rozległego doświadczenia jako psychologa klinicznego i specjalisty od języków obcych. Celem Metody Skandynawskiej® jest umożliwienie szybkiego nauczenia się języka w domu, za darmo i bez nauczyciela,
tak aby uczeń mógł być całkowicie niezależny!

 

photo_author

CZYM JEST METODA SKANDYNAWSKA®?

Metoda Skandynawska® to metoda służąca do nauki dowolnego języka. Uczy języka przy użyciu ulubionego serialu, filmu lub programu telewizyjnego.

Jeśli uczysz się angielskiego od wiele lat i nadal nie jesteś w stanie nim mówić, to jest to metoda dla Ciebie. Mamy nadzwyczajne wyniki przy użyciu Metody Skandynawskiej®, nawet i zwłaszcza wtedy, gdy wszystkie inne metody zawiodły. Jeśli lata mijają i nic nie działa, wypróbuj Metodę Skandynawską®!

Metoda Skandynawska® to oficjalnie zarejestrowana i opatentowana metoda nauki języków obcych. Nazwa i logo są znakami chronionymi, a metoda może być nauczana wyłącznie przez wykwalifikowanych i autoryzowanych trenerów, ponieważ tylko wtedy jest używana prawidłowo i zapewnia maksymalną skuteczność. Nie musisz używać żadnych nudnych podręczników – oglądasz tylko ulubione seriale, filmy i programy telewizyjne!

Metoda Skandynawska® uczy mówienia, pisania, słuchania i czytania w dowolnym języku. Naśladuje sposób, w jaki Skandynawowie uczą się angielskiego. Robią to bez wysiłku, po prostu oglądając telewizję bez dubbingu lub lektora, w oryginalnym języku.

Metoda Skandynawska® to specjalna analiza materiału filmowego, która pomaga zapamiętać nowe słowa, ale też uczy jak ich używać. Wykonujesz wszystkie ćwiczenia językowe w domu, bez potrzeby przemieszczania się po zatłoczonym mieście, ani płacenia wysokich stawek nauczycielom.

Nasze Centrum szkoli doświadczonych Coachów Metody Skandynawskiej®, którzy specjalizują się w nauczaniu języka angielskiego za pomocą tej metody. Po opanowaniu jej tajników, można jej używać do nauki dowolnego języka.

JAK TO DZIAŁA?

Wielu uczniów narzeka, że oglądają programy telewizyjne w oryginalnych wersjach językowych, ale mimo tego ich umiejętności językowe nie poprawiają się. Oczywiście, że nie! Skandynawowie świetnie mówią po angielsku dzięki oglądaniu programów telewizyjnych w oryginale przez wiele - 10, 20, 30 - lat. Nikt nie chce uczyć się nowego języka przez lata i nikt nie ma na to czasu.

Metoda Skandynawska® uczy jak oglądać i analizować seriale i filmy tak, by każde nowe słowo faktycznie pozostało w twojej głowie i jednocześnie, by towarzyszyła temu wiedza, jak go użyć!

Wielu uczniów mówi: "Znam tak wiele słów i nadal nie umiem mówić w tym języku". Oczywiście - znasz słowa, ale nie wiesz, jak z nich korzystać - to typowy problem. Znajomość wielu słów nie ma bezpośredniego przełożenia na płynne posługiwanie się językiem!

Kiedy będziesz się uczyć nowego słowa za pomocą Metody Skandynawskiej®, dowiesz się co oznacza, jak go używać, kiedy go użyć, a kiedy nie, jakie są dla niego konstrukcje, jak je wymawiać i jak je napisać. To nowe słowo trafi bezpośrednio do Twojego aktywnego słownika. Dowiesz się nawet, jak brzmi w rożnych akcentach, dzięki czemu zrozumiesz je nawet wtedy, kiedy jest wypowiadane przez osoby z rożnych części świata.

To słowo w końcu stanie się Twoje. A jeśli słowa stają się Twoje, to cały język również staje się Twój.

Jednocześnie coraz lepiej będziesz rozumieć, co ludzie mówią, ponieważ Twój pasywny słownik (gdzie znajdują się słowa, które rozumiemy, ale nie używamy) również będzie się rozwijał dzięki Metodzie Skandynawskiej®.

Katrin: moja historia

idea Metody Skandynawskiej®

Aktywnie podróżując, a także mieszkając i studiując w wielu różnych krajach, musiałam rozmawiać w języku angielskim z osobami, które posługiwały się nim w stopniu słabym albo wręcz znikomym. Podczas moich pobytów za granicą zauważyłam, że najlepiej po angielsku mówią Skandynawowie. Jednak z własnego doświadczenia wiedziałam, że metody nauczania języków w szwedzkich szkołach nie różniły się od metod w innych krajach, w których się kształciłam.

Jeżeli nie szkoła to co?

Skoro nie jest to zasługą szkoły, to dlaczego poziom znajomości języka angielskiego wśród Skandynawów tak się różni od innych narodów? Czy chodzi tylko o samo oglądanie TV bez dubbingu? Naprawdę chciałam to wiedzieć!

Tymczasem rozpoczęłam prace jako nauczycielka języka. Zauważyłam, że uczniowie nie osiągali dobrych wyników, gdy ich szkolenie obejmowało tylko regularne zajęcia językowe z nauczycielem w szkole. To akurat nie było zaskakujące.

Ciekawszym spostrzeżeniem był fakt, że wielu uczniów, którzy dodatkowo oglądali programy telewizyjne w oryginalnej wersji językowej (po angielsku), pomimo tego nadal nie osiągało dobrych wyników! To już było bardzo zaskakujące.

Zrozumiałam, że samo oglądanie telewizji w oryginalnej wersji nie przyniesie pożądanych rezultatów. Skandynawowie spędzają kilkadziesiąt lat przed telewizorem, zanim osiągną płynność językową, gdyż zaczynają oglądać angielską telewizję jako dzieci. Moi uczniowie nie mieli kilkudziesięciu lat, hcieli szybkich efektów. Tu trzeba było działać inaczej! Zaczęłam zatem szukać innej metody językowej, która wykorzystywałaby do nauki filmy i seriale, ale nie znalazłam nic, co by faktycznie działało.

Moi uczniowie zwykle są dorosłymi i bardzo zajętymi osobami. W wielu mniejszych miejscowościach brakuje dobrych nauczycieli i native speakerów. Dla wielu osób poważną barierą są także koszty nauczania. Musiałam więc stworzyć sposób nauki języka w domu, za darmo i bez nauczyciela, z wykorzystaniem filmów i seriali, która faktycznie działa! I tak właśnie powstała Metoda Skandynawska®.

Dlaczego stworzyłam

METODĘ SKANDYNAWSKĄ®

Metoda Skandynawska® uczy mówienia, pisania, słuchania i czytania w obcym języku i przynosi niesamowite rezultaty. Uczniowie używający Metody Skandynawskiej® analizują oglądany serial w sposób, który pozwala na uczenie się, zapamiętywanie i czynne używanie nowych słów i wyrażeń.

Do dziś jestem zaszokowana, gdy obserwuję postępy moich uczniów i porównuję je do tych, osiąganych tradycyjnymi metodami. Już po kilku lekcjach osiągamy poziom, na który dawniej potrzebowaliśmy miesięcy. Oczywiście własna praca jest niezbędna, ale efekty są niewspółmierne do wysiłku. To tak, jakby z hulajnogi przesiąść się do rakiety kosmicznej!

Metoda Skandynawska® jest idealna dla osób, które chcą nauczyć się angielskiego szybko, po latach prób i błędów. Po ukończeniu kursu szkoleniowego i prawidłowym wykonaniu zadania domowego możesz w przyszłości skutecznie uczyć się języka w domu, za darmo i bez nauczyciela!

METODA SKANDYNAWSKA® ZAPEWNIA DARMOWĄ NAUKĘ DOWOLNEGO JĘZYKA,
BEZ NAUCZYCIELA, JEDYNIE Z WYKORZYSTANIEM INTERNETU
I TWOJEGO ULUBIONEGO PROGRAMU LUB SERIALU.

TELEFON

+48 69 000 98 96

EMAIL

info @ metodaskandynawska.pl

Sylwia
Katrin jest najlepszą nauczycielką na świecie!!! Fantastyczny nauczyciel, który uczy wg. własnej metody, a do tego bardzo pozytywna, sympatyczna i...oryginalna osoba :-). Jako psycholog-potrafi doskonale "otworzyć" ucznia, a z drugiej strony mocno motywuje do pracy aż...wstyd przyjść nieprzygotowanym na lekcję. Szczerze polecam Katrin każdej osobie, na każdym etapie nauki.
Wojciech
Katrin to świetna osoba do nauki języka angielskiego. Przez znajomość wielu kultur bez problemu dobierze do ciebie odpowiedni sposób nauczania. Lekcje z nią są przyjemnością, a spędzony czas na zajęciach nie wiesz kiedy się kończy. Gdyby tylko lekcje w szkole tak szybko mi mijały :). Miałem kilku nauczycieli, korepetytorów i native speakerów. Ona łączy w sobie wszystkie te osoby przez co po roku uczęszczania do niej mogę z pewnością powiedzieć, że to mój ostatni lektor języka angielskiego. DZIĘKI KATRIN 🙂
Wiktoria
Katrin jest bezkonkurencyjna, jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna jeżeli chodzi dosłownie o wszystko. Zestawienie bardzo wysokiej inteligencji, pozytywnego nastawienia, zrozumienia każdego i wszystkiego indywidualnie, zarazem bycie wymagającym jeżeli chodzi o naukę i osiągnięcia wybranego celu. Lepszego od niej nauczyciela ni jestem i nie była bym w stanie sobie nawet wyobrazić. Z całego serca i całkowitą odpowiedzialnością POLECAM POLECAM I JESZCE RAZ-POLECAM!!!
Krzysztof
Generalnie mega polecam, Katrin potrafi dotrzeć do studenta w taki sposób aby osiągał lepsze efekty. Zajęcia zawsze bardzo ciekawe, na których można się nie tylko bardzo dużo nauczyć ale i pozytywnie nastawić 🙂
Karolina
Bariera językowa runie po pierwszych kilku lekcjach. Inne, bardzo skuteczne podejście do nauczania i dużo wskazówek co do faktycznego użycia struktur językowych. Polecam BARDZO!!!!
Grzegorz
  Dzięki nauce z Katrin pojąłem, że nauczyciele w szkole albo nie chcieli, albo nie umieli nauczyć nas angielskiego! Także każdy kto myśli, że był do niczego i w życiu nie ogarnie angielskiego, może się mile zaskoczyć. Podstawa lekcji z Katrin do prostota przekazu, swoboda wypowiedzi, zero stresu i skupienie na efektach. Jeśli nie szukasz typowego szkolnego nauczyciela, tylko kogoś z zaangażowaniem i pasją, kto szybko doprowadzi Twój angielski do ładu to dobrze trawiłeś. Ze swojej strony szczerze polecam!!!
Paulina
Genialna osoba, otwiera na mówienie najbardziej zamknięte, oporne, introwertyczne osoby. Najlepszy nauczyciel języka z jakim kiedykolwiek miałam przyjemność współpracować, a uczyłam się kilku języków 🙂 Bezkonkurencyjna!
Strona korzysta z plików "cookies" w celu realizacji usług zgodnie z Polityką plików "cookies". Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików "cookies" w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na wykorzystanie plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Akceptuję